fbpx

Kadr pod Wiatr

Jest dla mnie projektem treningowym moich dwóch ulubionych czynności – pisania i fotografowania. Bo jak to mówi stare, ludowe przysłowie, kondycja musi być! Jest również eksperymentem sprawdzającym co się stanie gdy człowiek z lasu wejdzie do sieci. Czy stanie się pogromcą wirtualnych pająków, czy ugrzęźnie jak mucha w… no właśnie.

Jeżeli tak jak mnie, męczy Cię współczesny pęd, chaos i wydmuszki, zapewniam, tutaj tego nie znajdziesz. Jeżeli natomiast cenisz sobie święty spokój i lubisz aktywne życie ( zwłaszcza w pięknych okolicznościach przyrody ) oraz uważasz, że jedno nie wyklucza drugiego, to całkiem możliwe, że jest to miejsce dla Ciebie ;).

 

 

Podróże

Będzie trochę etnologicznie, trochę poradnikowo, trochę przygodowo. Znajdziesz tu zarówno opowiastki w formie lekkich felietonów, jak i kawał mięcha w postaci przewodników i trudnych tematów.

Do tej pory udało mi się odwiedzić 23 kraje,  w tym odbyć 2 i pół miesięczną, zimową podróż po Europie autostopem, śpiąc pod namiotem i wyściełając śpiwór kartonami w co chłodniejszych rejonach. ;)  Jeżeli tylko mam okazję, lubię doświadczyć danego miejsca od nieco innej, niż tylko turystycznej strony. Dlatego przygodę z Rumunią (do której mam wielki sentyment) zaczęłam do dwumiesięcznego wolontariatu, we Burgundii załapałam się na prawdziwie tradycyjne winobranie, a do Egiptu pojechałam na wykopaliska.

Wcześniej w gronie przyjaciół, aktualnie z Michałem – we dwoje. Nasze podróże organizujemy sami, budżetowo, blisko natury. Szukamy miejsc niezwykłych, tych poza szlakami, trochę zapomnianych, jeszcze nie odkrytych. Czasem się udaje. ;)

 

Fotografia

Do mistrza, guru i Dalajlamy fotografii jeszcze mi trochę brakuje, dlatego w tej kategorii, zamiast wszystkowiedzącej encyklopedii, znajdziesz luźne wskazówki i osobiste porady rozwiązania problemów, które kiedyś też przerabiałam. Wszystko na luzie, bez spiny. Nikt w końcu mistrzem się nie rodzi. Zamiast przepisów na zdjęcie, garść inspiracji i możliwości. Wedle zasady fotografia to nie sport, nie będzie tutaj wyścigów do podium, a wzajemna motywacja i koleżeńska pomoc. Co jeszcze? Od czasu do czasu podrzucę Ci kierunek na fajny plener, podpowiem jak robić klimatyczne zdjęcia z podróży oraz na co zwracać uwagę podczas robienia zdjęć w terenie.

 

Aktywnie

Bo do tego będę Cię zachęcała. Do porzucenia domowych pieleszy. Chociaż od czasu do czasu. Wyjścia z miękkich objęć kanapy, a z czasem i strefy komfortu. Pokażę jak fajnie spędzać czas z dala od telewizora, bieżącej wody i ciepłego łóżka. Dam znać o ciekawych akcjach i przedstawię inspirujących ludzi. Będzie z pasją i o pasjach!

 

Zielone Życie

Świadome i uważne życie.  Blisko przyrody, korzeni, bez pośpiechu. Za to z uśmiechem i otwartą głową.

Enjoy!